WYKLUCZENIE KOMUNIKACYJNE


Zahamowanie w Polsce postępującego wykluczenia komunikcyjnego w ostatnich tygodniach znalazło się w centrum prac rządu. W związku z tym przygotowano projekt Ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Konsultacje tego projektu rozpoczęły się 13 marca 2019 roku. Nie trudno zauważyć, że zakładana pomoc  w formie dopłaty do nierentownych linii autobusowych nie jest  sprawą znaczącą, jednak może przynieść efekty. Problem wykluczenia komunikacyjnego według szacunków dotyka 13 -14 mln osób. Jest to liczba bardzo duża.

Można dyskutować jakie efekty można osiągnąć proponując 0,80 zł dopłaty do jednego deficytowego wozokilometra pod warunkiem, że samorząd (organizator) dopłaci minimum 30% tego deficytu.

W załączonym artykule w syntetycznym ujęciu przedstawiłem kilka zagadnień związanych z projektowaną ustawą. Zapraszam:

O Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

 

5 uwag do wpisu “WYKLUCZENIE KOMUNIKACYJNE

 1. Marzenie pisze:

  Transportowe marzenia Szefa rząduże – lokalne połączenia mają być przywracane „pod nadzorem strategicznej myśli” marszałka i wojewody. Mówił też, że docelowo „wszystko ma być powiązane logiczną siecią z PKP”. „Marzy mi się nawet jeden wspólny bilet”.

  Polubienie

 2. Mręgo pisze:

  Panie Andrzeju wróć Pan do pisania bloga jak przedtem. Wspierał Pan Pokorę i co on teraz wyrabia. Jest potrzeba zdrowej krytyki. Pan potrafi. Proszę do dzieła!!!

  Polubienie

 3. Jarecki pisze:

  Panie Andrzeju, ostatnie wydarzenia wymagaja sensownej oceny. To co wyrabia Pan Szeczyk z Panem Pokorą to się nie mieści w głowie przeciętnego zduńskowolanina.Wyciagaja na stołki trupy z szafy. Storzyli koalicje z postarzałym garniturem z SLD i nadal kontynuują politykę z Budyniem. Słuchaja się posłów PO i Hanki. Hańba!

  Polubienie

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s