ROWER W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ


W wielu miastach komunikacja rowerowa wymaga poprawy i rozwoju. Ścieżki i trasy rowerowe często nie odpowiadają podstawowym wymogom. Brak właściwie zaprojektowanej sieci tras rowerowych to podstawowy mankament występujacy w wielu miastach, tak dużych jak i małych.

Ponadto brak należytych oznakowań znakami poziomymi i pionowymi stwarza dla korzystających z komunikacji rowerowej zagrożenie. Nasze miasto nie jest odosobnione. W nim też budowa ścieżek i tras nie do końca została przemyślana i poprawnie zaprojektowana.

Nie ma w Zduńskiej Woli sieci tras rowerowych stanowiących zwarty i sensownie zaprojektowany kompleks. Komunikacja rowerowa nie jest „oczkiem” w głowie władzy. Wiele ścieżek powstawało nagle, często z potrzeby wykorzystania okazji bo były pieniądze do „wzięcia”.

Brak oznakowań jest też widoczny. Również stacja rowerowa jaka pojawiła się w zeszłym roku w mieście nie wydaje się być trafnie zlokalizowana.

O mankamentach w zakresie oragnizacji komunikacji rowerowej występujących w miastach można przeczytać w załączonym artykule. Polecam i zachęcam do komentarzy.

Rower w przestrzeni miejskiej

2 uwagi do wpisu “ROWER W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

  1. kierowca pisze:

    Od niedawna jestem na emeryturze. Pracowałem w MPK. Nigdy nie było tam dobrze. Jeden prezes gorszy od drugiego. Każdy zarabia trzykrotnie więcej od zwykłego kierowcy. Do tego biorą nagrody jubileuszowe, różne odprawy, słowem „wyprowadzają” pieniądze? Żałuje, że poparłem Pokorę a nie Kunerta. Miałbym chociaż 200 złotych, które Kunert dawał w kampanii wyborczej. Znowu się zawiodłem.

    Polubienie

  2. Ja pisze:

    Na emeryturze jestem już kilka lat. Też byłem kierowcą w MPK przez 29 lat. Krytykuje się Niedźwieckiego, że stawiał słabych prezesów, ale ten obecny prezio to już sam siebie przechodzi. Niby wykształcony ale otoczony starą gwardią takim betonem nie naprawi spółeki. Tylko wyciąga rękę do miasta po pieniądze i wydaje je na kosztowne lisingi.

    Polubienie

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s