Wygrał nie, został… Cz. II


Domniemane wyobrażenia prezesa


Prezes Rybka wyobraził sobie, a już w grudniu 2018 roku uznał, że publikacja pt. „Przewodniczący składa mandat”, / publikacja ukazała się w lipcu 2018 roku / narusza jego dobra osobiste.

Zdaniem Czesława Rybki Autor w publikacji zawarł nieprawdziwe informacje i sugestie jakoby Czesław Rybka objął stanowisko prezesa spółki bez zachowania procedury konkursowej, nie posiadał kwalifikacji i doświadczenia wymaganego na tym stanowisku oraz nielegalnymi działaniami doprowadził do objęcia przez siebie stanowiska w zarządzie spółki.

Co ciekawe, w trakcie tego procesu wyobrażenie Czesława Rybki, że jakoby został powołany na prezesa, bo wygrał konkurs podzielili świadkowie: Tomasz Gajdziński i Witold Gwiazda. Obaj, tak jak Czesław Rybka są prezesami spółek Skarbu Państwa.[1]

Występujący w sprawie świadek Tomasz Gajdziński, prezes spółki Opakomet z Łowicza stwierdził, że w publikacji są same fałszerstwa oszustwa i stek obelg. [2]

Świadek Witold Gwiazda, prezes spółki Megazec z Bydgoszczy poparł w kwestii objęcia stanowiska Czesława Rybkę. Oznajmił, że publikacja zawiera nieprawdę, bowiem Czesław Rybka jego zdaniem wygrał konkurs na prezesa spółki Artech, a w publikacji Autor napisał, że żadnego konkursu nie było.

Jakie motywy legły u podstaw twierdzeń świadków można się domyślać, bo każdy z tych prezesów prawdopodobnie chciałby by być wyłoniony w drodze konkursu, a nie wyboru w drodze postępowania kwalifikacyjnego.

CDN…

[1] W Zduńskiej osób pełniących funkcję w spółkach Skarbu Państwa lub instytucjach państwowych lub samorządowych jest więcej. O nich w przyszłości, na tym blogu zostanie zamieszczona publikacja.

[2] Kariera Tomasza Gajdzińskiego zostanie opisana w dalszej części – Wygrał nie, został wybrany. Losy Witolda Gwiazdy również znajdą się w kolejnych publikacjach.

3 uwagi do wpisu “Wygrał nie, został… Cz. II

 1. Listek pisze:

  Przykro patrzeć, gdy osoby z nadania politycznego piastują funkcje tylko dlatego, że kogoś znają. Bardzo często robią to nie tylko w jednej spółce, ale w kilku.

  Polubienie

 2. Muniek pisze:

  U nas to norma. Facet nauczyciel fizyki jest wybrany na prezesa. Ja pytam jakie kwalifikacje trzeba mieć aby być prezesem? Mam staż mam doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, ale o moją osobę nikt nie zapyta. Trzeba być w parti a tam się rozpychać…

  Polubienie

 3. WP pisze:

  Kolejni politycy Prawa i Sprawiedliwości odnajdują się na intratnych stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa. Tylko w ostatnich dniach głośno było: o synu posła PiS Nikodemie Matusiaku, który został prezesem spółki Inova z grupy KGHM (o czym money.pl informował jako pierwszy), o Kamili Andruszkiewicz, która objęła prezesurę w fundacji ARP (z której zrezygnowała) oraz o Antonim Dudzie – stryju prezydenta – który zasiadł w radzie nadzorczej PKP Cargo.

  Polubienie

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s