Wygrał nie, … Cz III.


Syn byłego senatora


Podważając prawdziwość, niektórych treści publikacji p.t., „Przewodniczący składa mandat” Czesław Rybka przed Sądem oświadczył, że poczuł się dotknięty zawartym w publikacji fragmentem, którego treść zacytował … i dodał: „konkurs się odbył i tu w tej kwestii zarzucam (Andrzejowi Abramowiczowi – przyp. Autora) nieprawdę!”

Następnie Czesław Rybka dodał szybko, że nie chodzi w tej sprawie o jego syna Marcina, który też był wymieniony w cytowanej treści publikacji.[1]

Zatem skoro zdaniem Czesława Rybki konkurs się odbył to Autor w publikacji napisał nieprawdę. Jeśli natomiast konkurs się nie odbył, czyli nie było żadnego konkursu, to Autor napisał prawdę.

Podkreślić należy, że obaj Rybkowie, Czesław i syn Marcin są prezesami spółek publicznych i obaj zostali wybrani na prezesów bez konkursów, jednak Marcin w sposób szczególny, bo z rekomendacji Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego, a poprzednio ministra. Teraz ministrem od dwóch lat jest jego syn Łukasz Schreiber (obecnie 33 lata). Tego czy Pan Marszałek swego syna na stanowisko ministra również rekomendował nie wiadomo?

Zasadniczo, Pan Marszałek Schreiber z racji sprawowanej funkcji  nie realizuje  zadań z zakresu rekomendowania synów polityków na stanowiska publiczne. Widocznie w opisanych przypadkach uczynił wyjątek?

Dla mnie, z punktu widzenia mieszkańca województwa łódzkiego, niezwykle istotne jest to, z jakim efektem dla mieszkańców województwa Pan Marszałek realizuje swoje zadania służbowe – np.: zadania z zakresu ochrony środowiska, w szczególności dotyczące hałasu.[2]

Odnosząc się jednak do sprawy sądowej z wniosku Czesława Rybki, uważam, że nie da się w racjonalny sposób wyjaśnić dlaczego złożył pozew, tym bardziej, że pozew sporządził zawodowy prawnik. Czy Czesław Rybka wie co to jest konkurs, czym się cechuje, na czym polega i w jakim celu organizuje się konkursy? 

Wydaje się, że wiedzieć powinien. Przecież będąc wiceprezydentem Zduńskiej Woli był organizatorem konkursu. Czesław Rybka – jak również jego przełożony Piotr Niedźwiecki –  osobiście podpisywał zarządzenie o przeprowadzenie konkursu, więc doskonale powinien zdawać sobie sprawę z tego czym różnią się procedury konkursowe od zwykłych postępowań.[3]

Czyżby Czesław Rybka zapomniał, że był organizatorem konkursu?

Jeśli nie, to jakie przyczyny spowodowały, że Czesław Rybka i jego świadkowie Witold Gwiazda i Tomasz Gajdziński upierali się przed Sądem, że Czesław Rybka wygrał konkurs?

Jedną z przyczyn może być próba cenzury prewencyjnej mojego bloga, która jest zabroniona. Niestety Czesław Rybka albo o tym nie wie, albo wie, a mimo to dąży do ograniczenia mojej swobody [4]. Może czynił to – składając pozew – w imię źle pojętej swojej swobody, która w tym przypadku jest wyrazem jego wyobrażeń.

Ponieważ Czesław Rybka, Witold Gwiazda i Tomasz Gajdziński są zwolennikami partii rządzącej i politykami, którzy czerpią korzyści z zajmowania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa nie jest trudno domyślić się, że sposób w jaki zdobyli te stanowiska, jest dla nich istotny. Konkurs załatwia wszystko, co oznacza, że wygranie konkursu wyklucza wszelkie wątpliwości w stosunku do  kandydata, jego kwalifikacji, doświadczenia itd itp.

W kolejnych odcinkach Autor spróbuje wyjaśnić inne aspekty leżące u podstaw pozwu, który nigdy nie powinien był być.

C.D.N…

 

[1] Marcin Darda na stronach Dziennika Łódzkiego 1 maja 2019 napisał: – Marcin Rybka, syn byłego senatora PiS został prezesem Inwestycje Medyczne Łódzkiego. To marszałkowska spółka, rekomendował go Schreiber.
Grzegorz Schreiber (PiS), marszałek województwa łódzkiego, wymienił radę nadzorczą spółki Inwestycje Medyczne Łódzkiego. Nowa rada odwołała prezesa i powołała nowego, Marcina Rybkę, byłego radnego PiS powiatu zduńskowolskiego.
Marcin Rybka to także syn byłego senatora PiS oraz byłego wiceprezydenta Zduńskiej Woli, Czesława Rybki. Czesław Rybka to jeden z najbliższych współpracowników marszałka Schreibera, i to jeszcze od czasów, gdy w 2011 r. Schreiber jako poseł zainstalował się w okręgu sieradzkim. Szerzej o powołaniu Marcina Rybki na:
https://dzienniklodzki.pl/marcin-rybka-syn-bylego-senatora-pis-zostal-prezesem-inwestycje-medyczne-lodzkiego-to-marszalkowska-spolka-rekomendowal-go/ar/c3-14092839

[2] Województwo Łódzkie realizuje zadanie pn. „Program ochrony środowiska przed hałasem dla terenów poza aglomeracjami,  objętych przekroczeniami dopuszczalnych poziomów hałasu, położonych wzdłuż dróg wojewódzkich województwa łódzkiego, po których przejeżdża ponad 3 000 000 pojazdów rocznie.” 

[3] Patrz Zarządzenia Prezydenta Miasta Zduńska Wola: Nr 166/16 z dnia 22 czerwca 2016 roku, Nr 198/16 z 5 lipca 2016 roku i Nr 210/16 z dnia 13 lipca 2016 roku.

[4] Art. 54 Konstytucji RP – „każdemu, bez wyjątku zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.”                            Z pewnością ne można przyjąć, że to czy konkurs był czy nie jest kwestią poglądów. Fakt to zaistniały stan rzeczy, więc albo miał miejsce albo nie.

8 uwag do wpisu “Wygrał nie, … Cz III.

  1. Czytelnik pisze:

    Jak ujawnił w środę 09.09.2020r. były senator PiS Krzysztof Majkowski, „w elektrowni i spółkach są ludzie kompletnie nieznający się na energetyce. Ani doświadczenia, ani wykształcenia. Mamy kilku katechetów, którzy w tej chwili zarządzają elektrownią, mamy specjalistę od chowu gęsi, od chowu kaczek, mamy nauczycieli, kolejarzy, którzy nigdy z energetyką nie mieli nic wspólnego”.

    Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/dziki-kraj-dziki-swiat/news-jak-zatrudniac-w-spolkach-skarbu-panstwa-wyjasnia-radoslaw-f,nId,4722914#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    Polubienie

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s