Marysia i Łukasz


Pewien sympatyk mego bloga zwrócił mi uwagę, że poprzedni wpis „Przednia zabawa” nie ma związku z ekonomią sektora samorządowego. Sam fakt, że Grzegorz Schreiber jest marszałkiem organu samorządowego nie wystarczy – zakończył swoja uwagę.

Owszem, zgadzam się z sympatykiem, jednak pragnę zwrócić uwagę, że ekonomia to nauka społeczna opisująca zjawiska gospodarcze posługując się przede wszystkim metodami ilościowymi. Najlepiej sens znaczenia słowa ekonomia oddaje rozumienie go przez starożytnych Greków, którzy uważali, że ekonomia to opisywanie efektywnych zasad funkcjonowania gospodarstwa domowego.

.

Nie chcę wyolbrzymiać ważności poprzedniego wpisu i znaczenia działań Marianny Schreiber, na niwie społecznej, ale jej udział w programie TopModel oraz liczne, ilustrowane wpisy Marianny na Instagramie jest bardzo wymowny i świadczy o jej sytuacji ekonomicznej. Również na podkreślenie zasługuje desperacja Marianny w dążeniu do osiągnięcia sukcesu. Marianna samopromocją swojego wizerunku chce zostać modelką. Wykorzystuje do tego celu w bardzo subtelny sposób popularność nazwiska, jednocześnie też przyczynia się do propagowania nazwiska Schreiber.

Marianna chce zrobić coś dla siebie

Mąż Marianny Łukasz minister, szwagier Kamil dyrektor, teść Grzegorz marszałek. Wszyscy zajmują posady państwowe. Marianna natomiast nie chce korzystać z protekcji członków rodziny. Postanowiła sama zrobić „coś” dla siebie, i robi. Tu właśnie następuje ścisły związek z ekonomią. Wygrana w Top Model to 100 tys. złotych.

Bycie modelem to swoista działalność nastawiona na zyski w pełnym tego słowa znaczeniu. Wiele znanych modeli zarabia krocie. Modelki inwestują, budują firmy i prowadzą na szeroką skalę działalność itp., itd.

Zarabianie pieniędzy dla Marianny to ważna sprawa. Budżet domowy mimo, że mąż zarobił w 2020 roku ponad 190 tys. wydaje się być nadzwyczaj skromny. Wspólny życiowy dorobek Marysi i Łukasza Schreiberów, zgodnie z oświadczeniem majatkowym to 6 tys. złotych i mnóstwo długów. Małżonkowie nie mają własnego mieszkania, domu jak i gospodarstwa rolnego. Nie mają nawet samochodu?

Znając te fakty trudno się nie zgodzić z Marianną, że zamiast wysiadywac jak jej mąż w gabinetach, zaczęła działać, by ratować trudną sytuację gospodarczą swojego związku.

Należy zauważyć, że działalność w pewnym sensie artystyczną TopModela wymaga też dużej wiedzy ekonomicznej, dużej orientacji na rynku oraz sztuki marketingu. Ale Marysia może wynająć do prowadzenia biznesu właściwego managera skoro mąż woli żyć z długami?

3 uwagi do wpisu “Marysia i Łukasz

  1. Przemyslaw pisze:

    Dalej ciągnie Schreiber ten kabarecie. To żenujące aby Pan premier miał takiego ministra. On nie umie zadbac o żonę, a co dopiero zadbać o Państwo?

    Polubienie

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s