Niebo nad gminą


W Geoportalu Województwa Łódzkiego opublikowano „obszary ograniczonego użytkowania” dla lotniska wojskowego w Łasku. Ograniczenia dotyczą przeznaczenia terenu, korzystania z terenu oraz wymagań technicznych dotyczących budynków. Zobacz mapę. [1]

Z mapy wynika, że loty szkoleniowe i inne samolotów bojowych nie powinny odbywać się poza wyznaczonym obszarem. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Myśliwce F 16 od kilku lat pojawiają się bardzo często nad wsiami (Czechy, Ogrodziska, Piaski, Polków, Poręby) gminy Zduńska Wola. Teraz dołączyły do nich myśliwce F 22.

F 22 nad Gminą Zduńska Wola na początku sierpnia br.

Jeżeli prawo jest sprawiedliwe to Sejmik Województwa Łódzkiego powinien jak najszybciej uaktualnić granice obszaru ograniczonego użytkowania dotyczącego lotniska w Łasku. Marszałek Grzegorz Schreiber powinien również dbać o mieszkańców zduńskowolskich wsi. Jak wydaje się, stara się tylko dbać o wybranych mieszkańców Zduńskiej Woli, których zatrudnił w UM w Łodzi po wyborach w 2018 roku. Kryteria zatrudnienia tych osób, jakimi kierowały się władze urzędu nie do końca są klarowne. Przeważa opinia, że to działalność tych osób na rzecz partii rządzącej była przyczynkiem do otrzymania stanowisk [2].

Uaktualnienie „obszaru” jest niezbędne ,aby mieszkańcy wsi mogli żądać odszkodowania, które przysługuje im w związku z Art.  129 ustawy Pra.Ochr.Śro. W ust 2. tego art. zapisano: – W związku z ograniczeniem sposobu korzystania z nieruchomości jej właściciel może żądać odszkodowania za poniesioną szkodę; Szkoda obejmuje również zmniejszenie wartości nieruchomości.

[1] Informacja wprowadzona do Geoportalu na podstawie danych Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz uchwały Sejmiku Województwa Łódzkiego nr XXIX/379/16 z dnia 25.10.2016 r.

[2]. Moja opinia jest zbieżna. Pan Marszałek, w pewnym sensie, wynagrodził w ten sposób osoby zaangażowane w przegrane wybory w Zduńskiej Woli. Gdyby wybory wygrał Damian Kunert wtedy Pan marszałek miałby rozwiązany problem – znaleźć tyle stanowisk w UM to nie lada wyczyn.

2 uwagi do wpisu “Niebo nad gminą

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s