Zapamiętaj starą prawdę…„Szacunek należy się tym, którzy na niego zasługują, a nie wymagają”

W portalach społecznościowych pojawiły się nawoływania do okazywania szacunku Polakom przez Polaków. Nie byłoby w tym nic dziwnego ponieważ takie zachowanie powinno być  normą.

Jednak niektórzy uważają, że szacunek należy okazywać wybranym osobom i to takim, którzy na niego nie zasłużyli z wielu względów.

Czyżby nadszedł czas by okazywać szacunek komunistom, jak Miler, Kwaśniewski, albo bliżej nie określonego politycznie Tuska, Komorowskiego, bądź Wałęsy?

Owszem Polacy winni się szanować nawzajem. To nie ulega wątpliwości, jednak Autorzy wpisów o tym szacunku jawią się jako  „Mądralki”, którzy wychwalają pod niebiosa, stojące po 1989 roku na skraju bankructwa politycznego, grupki aktywistów z czasów PRL. Tych, którzy po 1989 roku się przefarbowali i dalej służą sprawie „wicie rozumicie”, tylko w skórze rzekomego demokraty.

Na siłę wmawiać Polakom, że:

Pan Wałęsa wyprowadził wojska sowieckie z Polski i dlatego zasługuje na szacunek? To żadna jego zasługa. Z wszystkich krajów byłego bloku wschodniego wojska sowieckie zostały wyprowadzone i nikt w Europie z tego powodu nie przypisuje sobie zasług. Wyprowadzenie wojsk sowieckich to był obowiązek rządzących, bo taka była wola mieszkańców Europy. Nikt nikomu nie robił łaski! Nie tylko postawa Pana Wałęsy w sprawie rządu Premiera Olszewskiego mówi sama za siebie, kim jest Pan Wałęsa;


Pan Miller, komunista do dzisiaj, zasługuje na szacunek bo podpisał akcesję do UE? Podpisał bo tak chciało społeczeństwo. W tej sprawie odbyło się referendum z wynikiem 77,45% ZA! Sekretarzowanie Pana Milera w PZPR dyskwalifikuje go raz na zawsze;


Pan Komorowski był prezydentem zasługującym na szacunek? Jego polityka nie miała żadnego poparcia wśród Polaków. Świadczy o tym choćby frekwencja (7,8 %) w referendum, które odbyło się  z jego inicjatywy w 2015 roku. Nie będę  przypominał wybryków Pana Komorowskiego, jak ten w Japonii,komentarzy u Baraka Obamy itp. niegodnych Prezydenta RP;


Pan Kwaśniewski będąc prezydentem, to że cokolwiek podpisał nie znaczy, że za to należy go szanować. Żaden podpis nie usprawiedliwia jego zachowania, w którym niejednokrotnie okazywał nie-szacunek choćby przy grobach zmarłych. Znamiennym jest fakt, że małżonka prezydenta przyznała, że jej mąż ma nietolerancje na alkohol;


Pan Tusk ma być szanowany? Będąc osobą najważniejszą w parlamencie UE, tak wiele nie zrobił dla Polski, że aby to wszystko napisać brakło by czasu nawet do końca 2023 roku. Na swego następcę, po tym jak odszedł do PE, wyznaczył panią lekarz, która szerzyła poglądy, o tym że ludzie chodzili w tym samym czasie po ziemi, co dinozaury. Nie wiedziała, że ziemia nie ma 7 tysięcy lat, tylko kilka miliardów lat.


Można wymienić wielu polityków, którzy nie zasługują na szacunek gdyż sami z różnych względów się szacunku pozbawili, lecz nie o to chodzi. Rzecz w tym, jakim „cudem” tacy ludzie znaleźli się na szczytach władzy?

Sedno
Nikogo nie powinno wymazywać ze społeczeństwa, ale jeśli szerzy szkodliwe teorie, jak ta o szacunku, to im bardziej wyedukowane społeczeństwo, tym bardziej teorie takiego Autora powinny zostać zepchnięte na margines uwagi i być napiętnowane.

3 uwagi do wpisu “Zapamiętaj starą prawdę…

  1. Zenek pisze:

    To kogo należy szanować zwłaszcza jeśli dotyczy polityków powinno wypływać od poszczególnych osób, w żadnym razie od innych polityków.!

    Polubienie

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s